KOSGEB- Yurt Dışı Hızlandırıcı Destek Programı

KOSGEB- Yurt Dışı Hızlandırıcı Destek Programı

Sayın Üyemiz,

KOSGEB, işletmelere 50.000 ABD dolarına kadar düzenleyici kuruluş personeli için ise 25.000 ABD dolarına kadar destek vereceğini açıkladı. Program ile Ar-Ge ve inovasyon faaliyetleri ülkemizde gerçekleştirilen teknolojik ürünlerin, uluslararası pazarlarda yer alması, yerli teknoloji yoğun başlangıç işletmelerinin gelişmiş girişimcilik ekosistemleri içerisinde yer alması ve ihracatın arttırılması ve firmaların uluslararası hızlandırıcı programlarına katılmalarının desteklenmesi amaçlanmaktadır.

İşletmelerin uluslararası pazarlara girişini kolaylaştırmak amacıyla; teknik, yönetimsel, hukuki ve hedef ülkede satış imkânları sağlayacak profesyonel ağlara erişim hizmetleri sunan yurt dışında düzenlenecek olan hızlandırıcı programına, bir organizasyon kapsamında ya da bireysel olarak katılmalarına destek verilir.

Desteklenecek proje giderleri, başvuru formları ve mevzuat hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekdetay/1235/yurt-disi-hizlandirici-destek-programi linkine tıklayınız.

Saygılarımızla,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Torbalı Ticaret Odası