Yönetim Kurulu Başkanı

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Abdulvahap OLGUN

1979 yılında Şanlıurfa/Siverek’te dünyaya gelen Abdulvahap OLGUN, ilköğrenimini Torbalı Gazi İlkokulu, ortaöğrenimini Torbalı İmam Hatip Lisesi, yükseköğrenimini de

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi-Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı.

1998-2004 yılları arasında Torbalı Belediyesi’nde “başkan danışmanı” olarak görev yapan Olgun, ulusal ve yerel gazetelerde muhabirlik, yazarlık ve yöneticilik yaptı. Olgun halen oluklu mukavva, ambalaj ve kutu sektöründe faaliyet göstermektedir. Torkutu Oluklu Mukavva ve Ambalaj Ltd. Şti. ile Olgun İnşaat firmalarının sahibidir.

2006 yılında vatani görevini İstanbul’da yaptıktan sonra, aynı yıl Torbalı Genç İşadamları Derneği’nin kuruculuğunu yaptı. Kurucusu olduğu derneğin başkanlık görevini 2009 yılına kadar yürüttü.

2009 yılı şubat ayında yapılan Torbalı Ticaret Odası Meslek Komiteleri seçiminin sonucunda Ticaret Odası Meclis Başkanı olarak seçildi. Görev yaptığı döneminde “Türkiye’nin en genç meclis başkanı” ünvanını elde eden Olgun, 4 yıl bu görevi yürüttü.

2013 tarihinde yapılan Torbalı Ticaret Odası organ seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

2018 yılında Torbalı Ticaret Odası Başkanlığı seçimine tek aday olarak girip “oybirliği” ile ikinci kez seçildi. Evli ve 3 çocuk babası olan Olgun; aynı zamanda Pancar Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanı olarak görev yapmaktadır