Güvenli Hizmet Belgesi alan ilk kurum oldu

Güvenli Hizmet Belgesi alan ilk kurum oldu

TTO’dan güvenli hizmet

Pandemi sürecinde yaptığı faaliyetler ile üyelerine önemli hizmetler sunan Torbalı Ticaret Odası TSE denetimi sonucunda COVİD-19 Güvenli Hizmet Belgesi aldı. TTO ilçede bu belgeyi alan ilk kurum oldu.

Torbalı Ticaret Odası (TTO), üyelerinin ve personelinin sağlığını korumak adına Covid-19 önlemleri kapsamında, Türk Standartları Enstitüsü’ne (TSE) “Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi” için başvuruda bulundu. TSE tarafından yapılan denetim, Torbalı Ticaret Odası hizmet binasında, üye ve personelin kullanımına açık olan tüm alanları kapsayacak şekilde gerçekleştirildi. Denetim sonucunda TTO güvenli hizmet belgesini almaya hak kazanarak ilçede bir ilki elde etti. Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ciddi etkiler meydana getirdi. Pandemi nedeniyle insanlar, her kuruma tedirgin bir şekilde gitmek durumunda kalıyor. Torbalı Ticaret Odası, bulaş riskini minimuma indirmek amacıyla hizmet binasında aldığı önlemler ile ilçede bir ilki elde etti. Daha önce odadan alınması gereken belgeleri elektronik ortamda vermeye başlayan TTO, fili olarak odaya gelmek zorunda kalan üyeleri için de güvenli bir ortam oluşturdu.
HEP BİRLİKLTE ÇABALIYORUZ
İzmir’de bu belgeyi almaya hak kazanan ilk ilçe odası ve Torbalı’daki ilk kurum olduklarını ifade eden TTO Başkanı Abdulvahap Olgun “İçinde bulunduğumuz süreç zarfında büyük bir titizlikle aldığımız önlemlerin TSE tarafından tescillenmesi üyelerimize ve personelimize verdiğimiz değeri gözler önüne seriyor. Akredite bir oda olarak bu güvenli hizmet belgesi ile örnek bir kurum olmak istiyoruz. Yaklaşık 10 aydır Pandemi’nin üyelerimize etkilerini en aza indirmek için tüm kuruluşlarla birlikte çabalıyoruz. İnşallah yeni dönemde hem ülkemiz hem de dünya bu hastalıktan kurtulup eski günlerimize dönmeyi umuyoruz. Torbalı Ticaret Odası olarak tüm üyelerimiz adına TSE İzmir İl Müdürlüğüne ve bu belgeyi almamızda emeği geçen oda personellerimize bu çalışmaları için teşekkür ediyorum.” dedi.