Sosyoekonomik Güçlendirme Programı Semineri

Sosyoekonomik Güçlendirme Programı Semineri

Sayın Üyemiz,

Türk Kızılay İzmir Toplum Merkezi’nin yürüttüğü Sosyoekonomik Güçlendirme Programının tanıtılacağı Sosyoekonomik Güçlendirme Programı Bilgilendirme Semineri 7 Haziran 2022 Salı günü saat 14:00’da odamız Adnan Öztaş Toplantı salonunda gerçekleşecektir.

Sosyoekonomik Güçlendirme Programı kapsamında; Uluslararası Koruma veya Geçici Koruma Altında yabancı uyruklu mülteci çalıştıran, çalıştırmak isteyen işverenler için çalışma izni bilgilendirmesi, çalışma izni ekran desteği ve çalışma izni harcı ödemeleri konusunda desteklerden bahsedilecektir.

Sosyoekonomik Güçlendirme Programı, ülkemizde geçici koruma ve uluslararası koruma altında yaşayan ihtiyaç sahipleri ile yerel halkın ekonomik olarak kendi kendilerine yetebilirliklerini sağlamak amacı ile mesleki kapasitelerinin arttırılarak istihdam edilebilmeleri, dil yeterliliklerinin sağlanması, girişimciliğin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Tarih: 7 Haziran 2022 Salı

Saat: 14:00

Yer: Torbalı Ticaret Odası Adnan Öztaş Toplantı Salonu

Konuşmacılar: İpek Sabuncu (Sosyoekonomik Güçlendirme Program Sorumlusu)-  Esra Özcan (Sosyoekonomik Güçlendirme Program Asistanı)