e-ticaretin devleri Torbalı’da buluştu

e-ticaretin devleri Torbalı’da buluştu

Torbalı Ticaret Odası ve IdeaSoft Yazılım Platformu iş birliğiyle Ticaret Kongre Merkezi’nde “Dijital Dönüşüm Günleri: E-İhracat Etkinliği” düzenlendi. Program kapsamında; Trendyol, IdeaSoft, UPS, iyzico gibi dev platformlar e-ticaret ve e-ihracat alanında katılımcıları bilgilendirdi.

Torbalı Ticaret Odası (TTO), üyelerinin profesyonel gelişimi için gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekledi. IdeaSoft Yazılım platformu işbirliğinde düzenlenen “Dijital Dönüşüm Günleri: E-İhracat Etkinliği” Torbalı Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşti. Açılış konuşmasını TTO Başkanı Abdulvahap Olgun’un gerçekleştirdiği etkinlikte; Ideasoft Kanal Satış Müdürü İbrahim Vıcıl, Trendyol Satış ve İş Geliştirme Müdürü Efe Yurdakul, UPS Türkiye Bölge Satış Müdürü Aykut Alp, iyzico Channel Manager Sine Güzin Güneş, Nicemill Reklam Ajansı Kurucusu Çağlar Çamlık ve Advance Danışmanlık Kurucusu Veysel Aydın katılımcılara önemli bilgiler aktardı. Ayrıca, fuaye alanına kurulan stantları ziyaret eden katılımcılar e-ticaret firmalarıyla birebir görüşmeler gerçekleştirdi.

İŞLETMELERİMİZİN BİR AYAĞI YURT DIŞINDA OLMALI

Torbalı Ticaret Odası olarak dijital dönüşümüne öncülük ettiklerinin altını çizen TTO Başkanı Olgun, “E-ticaretin dünya genelinde artan önem ve trendi, ülkemizin küresel ekonomik güç olmasında e-ihracatın gücünü kullanmanın önemini açıkça ortaya koymaktadır. Torbalı Ticaret Odası olarak ilçemizin dijital dönüşümüne öncülük ediyor, üyelerimizin küresel pazarlarda başarıyla ulaşmasını ve ilçemizin e-ticaret alanında da Türkiye’nin önemli merkezlerinden birisi olması için çalışıyoruz. Biliyoruz ki; iç piyasa günden güne daralırken tüm işletmelerimizin bir ayağının yurt dışında faaliyet göstermesi, ticaretin en önemli unsurlarından biri haline geldi” dedi. Konuşmasına devam eden Olgun, “E-ticaret daha fazla gündeme getirilmesi gereken bir konu. Biz bu alanı konuşulabilir bir alan yapmak istiyoruz. Bu nedenle katılımcılarımızı, sürekli büyüyen dış pazarda yerlerini alabilmeleri ve rekabetçi koşullar içerisinde doğru müşterilere ulaşarak satış hacimlerinizi arttırabilmeleri için sektörün önemli paydaşları ile bir araya getirdik” diyerek sözlerine son verdi.