Sanayide Kadın Eli Projesi Torbalı Lansmanına Davetlisiniz!

Sanayide Kadın Eli Projesi Torbalı Lansmanına Davetlisiniz!

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu’nun sanayide kadın istihdamını artırmaya yönelik hayata geçirdiği ve bölgemizde çalışmalarına başlanan ‘Sanayide Kadın Eli Projesi’ için proje paydaşlarının katılımı ile lansman toplantısı gerçekleştirilecektir.

Paydaşlarımız ile birlikte sanayi kuruluşlarının ihtiyaçlarına göre eğitim planı oluşturup, kadınlarımıza ve mesleki teknik liselerde okuyan kızlarımıza bu alanlarda eğitim verilmesini sağlanacaktır.  Söz konusu eğitimlerden sonra ise firmalarımızda istihdam edilmelerine destek olunacaktır.

Hedef Kitlemiz Kimler?

  • Emekli Olmuş Mühendis Kadınlarımız
  • Üniversitede Eğitimi Devam Eden Kızlarımız
  • Teknik ve Meslek Liselerindeki Kızlarımız
  • Bölgelerde Nitelikli ve Eğitimli İşşiz Kadınlarımız

Proje Bölgesi olarak Pilot il Kütahya’ da başlayan ve devamında 2.İl Kocaeli, Düzce, Bolu, İzmir, Sakarya, Yalova illerimizde devam etmekte olup sırası ile Niğde, Manisa, Bursa, Hatay, Aksaray, Diyarbakır, Kastamonu, Çorum, Gaziantep, Kayseri illerimizde başlaması planlanmıştır.

Eğitim almış ancak istihdama katılamamış ve çalışmaya istekli kadınlar, meslek lisesi, lise mezunu ve eğitimi devam eden gençlerimizin istihdama kazanılmasını hedeflediğimiz projemize davetlisiniz.

İhtiyaç Analizi Formunu doldurarak çözüm yolları geliştirmemize destek olabilirsiniz.

 

Tarih: 01 Temmuz 2022 Cuma

Saat: 14:00

Yer: Torbalı Ticaret Odası Adnan Öztaş Toplantı Salonu

Konuşmacılar: TOBB İzmir Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Aysel ÖZTEZEL, TOBB İzmir KGK İcra Kurulu Üyesi Gülesin ATALAY