İzmir’e gitmeye gerek kalmadı

İzmir’e gitmeye gerek kalmadı

Torbalı Ticaret Odası Başkanı Olgun’un bir ay önce verdiği müjdeler arasında yer alan Dijital Ehliyet artık Torbalı’da verilmeye başladı. TTO Başkanı Olgun “1 haftada 50 başvuru aldık. Dijital Ehliyet için İzmir’e gitmeye gerek kalmadı” dedi.

Torbalı Ticaret Odası; Mesleki Yeterlilik Belgesi, KOSGEB, İŞKUR Hizmet Noktası’ndan sonra Dijital Ehliyet hizmeti de vermeye başladı. 1 ay önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rıfat Hisarcıklıoğlu ile görüşen Olgun, ilçe için önemli müjdelerden biri olan Dijital Ehliyet (Sayısal Takograf) hizmetini süratle oda hizmetleri arasına soktu. Hizmetin yürürlüğe girmesinden itibaren, bir haftada 50 başvuru oldu. Başvurulara gerekli evrakların temin edilmesinden sonra Dijital Ehliyete aynı gün içerisinde onay verilirken, ehliyetin teslimi ise 3 iş günü içerisinde gerçekleştiriliyor. İlk Dijital Ehliyetlerin takdim töreni, TTO Başkanı Abdulvahap Olgun, Şoförler Odası Başkan Vekili Ali Rıza Çolak ile Servis Taşımacılığı Ve Yolcu Taşıma Kooperatiflerinin katılımıyla TTO toplantı salonunda gerçekleştirildi.

İLK EHLİYETLER SAHİPLERİNİ BULDU

Kısa sürede alt yapı çalışmaları tamamlanan hizmetin ilk belgeleri törenle üyelere teslim edildi. Dijital Ehliyetin oda tarafından verilmesinin önemine vurgu yapan TTO Başkanı Olgun “İzmir Ticaret Odası’nda temin edilen Dijital Ehliyet ve Sayısal Takograf Hizmeti, girişimlerimiz sayesinde bölgemizde faaliyet gösteren tüm üyelerimiz ve üyemiz olmayan işletmeler için odamızdan sağlanabilecek. Üyelerimiz bu hizmeti alabilmek için çok vakit harcıyorlardı. Şimdi odamızı ziyaret ederek kısa sürede ehliyetlerini teslim alabilecekler.” ifadelerini kullandı. Konuşmasının devamında; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyor, yeni hizmetimizin bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. İlk ehliyetler; Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, Şoförler Odası Başkan Vekili Ali Rıza Çolak ve Kooperatif başkanları tarafından dağıtıldı. Şoförler Odası Başkan Vekili Çolak bu hizmetin Torbalı’ya gelmesinden ötürü TTO Başkanı Olgun’a teşekkür etti.