Bayram için esnafımızı seçin

Bayram için esnafımızı seçin

Covid-19 sebebi ile esnafın zor günler geçirdiğini ifade efen Torbalı Ticaret Odası Başkanı Olgun “Bu yıl kısıtlamadan dolayı alış verişler zayıf geçecek. Ama bir iğne bile olsa yerel esnafımızı tercih edelim” dedi.

 

Ramazan Bayramı öncesinde açıklamalarda bulunan Torbalı Ticaret Odası (TTO) Başkanı Abdulvahap Olgun yerel esnafa sahip çakma çağrısı yaptı. Kısıtlamalardan dolayı esnafın zor günler geçirdiğini ifade eden Olgun “Ülkemizde ilk COVİD-19 vakası görülmesinin üstünden 2 ay geçti. Bu süreçte esnaflarımız kepenk kapatmak zorunda kaldı. Koronavirüs salgınından dolayı en işlek cadde ve sokaklar boş kalırken esnaf bu süreçte nasıl ayakta kalabileceğini düşünüyor. Kirasını ödeyemeyecek durumda olan esnaf borçları nedeniyle iyice çıkmaza girdi. Bu bayramda da umduğunu bulamazsa daha büyük bir dar boğaza girecektir. Her yıl; günler öncesinden kendimize, çocuklarımıza yeni kıyafetler, tatlı ve şekerlemeler alarak heyecanla bayram gününü beklerdik. Bu yıl bu denli bir hareket beklemiyoruz. Fakat aynı coşkuyu bu sene de kurallara uyarak gösterebiliriz. Bu yıl bir iğne dahi olsa yerel esnafımızdan alalım, kısıtlamadan etkilenen esnafımızı destekleyelim. Torbalı halkına ve esnafına çağrıda bulunuyoruz. Torbalı’nın parası Torbalı’da kalsın. Vatandaşlarımız alışverişlerini yaparken mutlaka maskelerini takmalı ve sosyal mesafeye dikkat etmelidirler” dedi.

 

SÜREÇTE İNSİYATİF ALDIK

 

Ticaret Odası olarak pandemi sürecinde hem vatandaş hem de esnaf ve iş alemi için yoğun bir çalışma sarf ettiklerini ifaden eden TTO Başkanı Olgun “Kaymakamımız Ercan Öter’in çağrısı ile sosyal dayanışma zincirinde yer aldık. Vefa Destek Grubu ile birlikte evinden çıkamayan ihtiyaç sahibi büyüklerimizin iaşesini giderdik. Ramazan öncesinde 1000 aileye erzak yardımında bulunduk. Ramazan ayında ise bu yardımlara kaldığımız yerden devam ediyoruz. Daha önce 1500 erzak yardımı taahhüdümüzü vatandaşımızdan gelen talepler doğrultusunda üyelerimizin desteğiyle 2000’e çıkardık. Odamızın tüm kaynağını Denizbank vasıtası ile tüm üyelerimize kredi olarak tahsis ettik. Geçtiğimiz hafta çalışmaya başlayan berber ile kuaförler ve oda üyelerinize maske ve dezenfektan desteğinde bulunduk. İş aleminin sıkıntı ve taleplerini anında TOBB ve ilgili başkanlıklara iletip çözümüne katkı koyduk.” diyerek sözlerini noktaladı.